Přípravné kurzy k přijímačkám na střední školy

To dáš! Přijímačky nanečisto

Míříte na maturitní obor? Pak vás čeká jednotná přijímací zkouška z dílny CERMATu.

Jedinečný projekt To dáš! Přijímačky nanečisto je tu pro všechny žáky devátých tříd, kteří chtějí jednotnou přijímací zkoušku s přehledem zvládnout!

Příprava probíhá formou simulace přijímačkového dne. Žák si tedy napíše test z matematiky a test z českého jazyka. Díky věrné simulaci zkoušky a testům v CERMAT formátu bude přesně vědět, co ho čeká, zbaví se stresu, správně si rozvrhne čas a vyvaruje se zbytečným ztrátám bodů a penalizaci. Na rozdíl od většiny deváťáků bude přesně vědět, jak se úlohy bodují, čímž získá konkurenční výhodu. Samozřejmostí je vždy i výuka – 60 minut M a 60 minut ČJ – při které přátelští a zkušení učitelé (mnohdy se zkušeností přímo z CERMATu) vysvětlí efektivní postup řešení úloh a zodpoví jakékoli dotazy.

pripravny-kurz-prijimaci-zkousky-stredni-skoly-to-das

Komerční prezentace projektu “To dáš! Přijímačky nanečisto”

Na čem žáci často pohoří?

Ze zkušenosti zakladatelky projektu To dáš! Přijímačky nanečisto Michaely Kadlecové nepřipravení žáci bohužel testy píší hluboko pod hranice svých možností, a to zejména z těchto tří důvodů:

1. Nezvolí si tu nejefektivnější techniku řešení
a. Řeší úlohy v testu bez strategie od první úlohy k té poslední.
b. Nevědí dopředu, kde hledat typové úlohy, které jim jdou.
c. Neumí si šikovně tipnout.

2. Nepochopí a nedodrží zadání
a. Nestíhají přepsat odpovědi do záznamového archu.
b. Nezvládají výrokovou logiku a odpovídají obráceně, než se úloha ptá.
c. Neobtahují rýsování propiskou.
d. Neuvádějí do výsledků jednotky nebo vypisují jen dílčí odpovědi.

3. Ztrácí cenný čas
a. Nervozita jim komplikuje soustředění a zvyšuje riziko „okna“.
b. Odpovídají na věci, na které se zadání neptá.
c. Volí u úloh delší a vysilující postupy řešení.
d. Nepřepisují do záznamového archu pravidelně, čitelně a s kontrolou číslování, čímž často arch (nebo jeho část) znehodnotí.

To, že se jedná o časté chyby, neznamená, že se musí jednat o vaše chyby. Není pravda, že se na CERMAT testy nedá připravit – dá. A s tím dokáží To dáš! Přijímačky nanečisto pomoci. Připravovat se formou věrných simulací ostrého přijímačkového dne je prokázaně nejefektivnějším způsobem přípravy, protože tak přesně víte, do čeho jdete, zlepšujete se v učivu, které se u zkoušky opravdu objevuje, postupujete rychleji a zbavujete se nervozity.

Rodiče – podpora i pro Vás

Ani na rodiče deváťáků projekt nezapomíná. To dáš! pravidelně pořádá praktické a věcné přednášky pro rodiče deváťáků (jak na přijímací řízení a CERMAT testy), během kterých rodiče provede celým procesem přijímacího řízení. Prozradí, jak vybrat školu, podat přihlášku, pomoci dítěti s přípravou a s přehledem vyřešit všechnu administrativu.

Přednášky jsou zdarma a otevřené všem, nejen rodičům již přihlášených studentů. Je možné je absolvovat jak prezenčně (s kávou a s koláčem), tak i distančně z pohodlí domova.

Vypsané termíny přednášek a rezervace na ně najdete zde.

Proč se připravovat s To dáš?

Za šest let prošlo projektem To dáš! přes 23 000 spokojených, a hlavně úspěšných deváťáků. Loňská úspěšnost u „ostré” zkoušky byla u „todášovců” 96 % (zdroj: dotazníkový průzkum provedený ve dnech 5. 6. – 20. 7. 2023, dotazník vyplnilo 813 z 5381 oslovených absolventů. Úspěšnost = přijetí alespoň na jednu ze dvou škol v prvním kole přijímacího řízení). Jelikož mají ve svoji přípravu opravdovou důvěru, projekt nabízí 100% záruku spokojenosti (podmínky zde).

Důvody, proč se připravovat s To dáš!:

 • Přesná simulace přijímačkového dne
 • Struktura a náplň testů jako od CERMATu
 • Možnost prezenční i distanční přípravy (či kombinace obou)
 • 60 minut výuky každého předmětu (ČJ a M)
 • Přátelští a zkušení učitelé
 • Opravené testy a výsledky již v den konání zkoušek
 • Žebříček umístění a interaktivní materiály on-line (v osobní zóně)
 • Komplexní podpora a praktické poradenství pro rodiče i žáky
 • Svačinka, čerstvé ovoce a pití zdarma
 • Garance spokojenosti – pokud nebudete spokojeni, vrátíme vám peníze
 • Vysoké hygienické standardy (prostorné třídy, dezinfekce ozonem)

 

Jak příprava probíhá?

Ve školním roce 2022/23 To dáš! Přijímačky nanečisto nabízí přijímačkové dny jak prezenčně, tak distančně, přičemž formy účasti lze v rámci jednoho předplatného libovolně kombinovat. Jak sama zakladatelka projektu říká, formy přípravy se spíše doplňují, než vylučují.

Prezenční forma (testy na přijímačky ve škole + výuka s učiteli ve škole) je skvělou autentickou simulací ostrého přijímačkového dne, je ideální pro každého, kdo chce na vlastní kůži zažít atmosféru zkoušky, cizí školy a konkurence dalších žáků.

Distanční příprava (z pohodlí domova s vysíláním „živého průvodce“) je věrnou kopií prezenční formy, tudíž se nemusíte bát přípravy na přijímačky online. Myšleno je i na ty nejmenší detaily, dětem při psaní testu je spouštěna společná časomíra i šum třídy. Pokud tedy žáci nechtějí dojíždět, o víkendu sportují či si jen chtějí zaslouženě přispat, distanční forma poslouží jako vhodná a plnohodnotná příprava.

Zakladatelka projektu Michaela Kadlecová pak deváťákům, kteří chodí opakovaně, doporučuje obě formy střídat, což To dáš! předplatná umožňují. Je totiž zajímavé sám na sobě vidět, jak velký vliv na výkon má nervozita ve škole v porovnání se soustředěním se doma. Pro někoho to rozdíl není, „stresařům“ paradoxně pomůže vidět, čeho všeho jsou schopni, když jsou v klidu a koncentrují se. Jejich výsledky se pak rychle zlepšují, což je skvělá zpráva.

Proč mají deváťáci z To dáš! Přijímačky nanečisto tak vysokou úspěšnost u ostrých zkoušek?

To dáš! jsou jediní, kteří se v Praze pravidelně každý víkend zaměřují pouze na jednotné přijímací zkoušky pro deváťáky v přesném CERMAT formátu. Podívejte se sami, co o přípravě říkají bývalí žáci a jejich rodiče (jejich zkušenosti s přijímací zkouškou CERMAT).
Výsledky To dáš! Přijímaček nanečisto mluví samy za sebe: 96 % jejich žáků z minulého roku (i přes pandemii) se dostalo alespoň na jednu zvolenou školu, 70 % se dostalo dokonce na obě (zdroj: dotazníkový průzkum mezi 891 absolventy, bez omezení výběru ze strany tazatele, ve dnech 10.6.-10.7.2022). To dáš! získalo také mnoho pozitivních (5/5) recenzí na Googlu či Facebooku.
Obecná rada zní: přípravu vybírejte pečlivě a nenechte se odbýt zastaralými testy, nepříjemnými lektory či únavným a necíleným doučováním.

cermat-pripravne-kurzy-prijimacky-ss-to-das

Cena za jeden termín Přijímaček nanečisto s testovými materiály, s výukou a žebříčkem umístění začíná od 680 Kč.

Chci se přihlásit! Co teď?
Místa se rychle plní, a proto je nutná rezervace, kterou snadno provedete na webových stránkách projektu To dáš! Přijímačky nanečisto.

Můžete si předplatit jednu nebo více účastí na přijímačkách nanečisto v rámci zvýhodněného předplatného. Následně si sami zvolíte termíny a formy účasti, obojí lze průběhu sezóny libovolně a jednoduše měnit.

Pro pochopení principu testů a pro co nejlepší přípravu je zakladatelkou doporučeno absolvovat alespoň pět zkouškových dnů. Pokud se hlásíte na školu, kde je velká konkurence (například IT a technické obory průmyslovek), doporučuje minimálně deset zkouškových dnů. Nelze ale vždy paušalizovat – záleží na každém žákovi a konkurenci na vybraných školách.

To dáš! tým vám s výběrem toho správného předplatného rád poradí, a to i na základě své unikátní databáze bodových hranic pro přijetí na vybrané SŠ. Stačí jim zavolat na +420 252 252 719 nebo napsat na ahoj@to-das.cz.

Chci si vyzkoušet jednotné přijímací zkoušky nanečisto pro deváťáky!